Архив за Січень 2020

Господиня геркулесова каша

Шановні читачі!

В даний час можна прочитати велику кількість статей, які описують, наскільки геркулесова каша корисна для здоров’я. Для того, щоб точно знати в чому полягає користь геркулесовой каші, давайте розберемося, чи так корисний геркулес, як його описують.

Що таке геркулес?

Овес був популярний досить давно. Ще древні римляни і греки використовували його для годування худоби, а ось включати в особистий раціон харчування овес не поспішали. І тільки в Шотландії в 13 столітті стали готувати юшки з вівсяних зерен з додаванням м’яса, овочів і зелені. Згодом ця юшка і перетворилася в геркулесовую кашу, і поширилася далеко за межами туманного Альбіону. У 1877 році відома в ті часи фірма Quaker Oat Company стала застосовувати технологію різання рухомого шару вівса в створенні пластівців з вівсянки. Саме цей рік можна вважати датою становлення геркулесу в тому вигляді, яким ми його зараз використовуємо.

далее »

Справа честі. Справа № 5

Есаулов, О. Ю. Справа честі. Справа № 5 [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку] / О. Ю. Есаулов ; пер. з рос. Т. Кохановської ; ред. Н. Брискіна ; оформ О. Ваніфатової та Ф. Сергєєва. – Вінниця : Теза ; Харків : Фоліо, 2015. – 160 с

Привіт! З вами знову я – Почитайка! Пропоную вам нову оповідь про неймовірні, захопливі  пригоди юних детективів!

Справа № 5 – Справа честі. далее »

Овочевий омлет

Привіт, наш юний кулінар!

Сьогодні хочемо запропонувати тобі смачний рецепт до твого записничка.
Це відмінний варіант сніданку або перекусу, який ти можеш приготувати самостійно. далее »

Особливий детектив

    За цю книжку британська письменниця Кім Слейтер отримала десять літературних нагород. І є за що!
Адже ця, захоплива і водночас щемка детективна розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим.
Вона про те, як нелегко буває жити у сім’ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким», і як це — бути бідним і втратити власну домівку…
А ще — це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. Історія, від якої — як не раз повторює сам головний герой — «тріскає серце».
Почитайте обов’язково − не пожалкуєте!

Кіднепінг. Справа № 4

Есаулов, О. Ю. Кіднепінг. Справа № 4 [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку] / О. Ю. Есаулов ; пер. з рос. Н. Брискіної. – 2-ге вид. – Вінниця : Теза, 2013. – 128 с.

Привіт, друзі! Я, Почитайка! Продовжуємо з вами мандрувати детективним  світом серії Олександра Есаулова!

Справа № 4 – Кіднепінг. далее »

А ти знаєш, що…

Сьогодні виповнюється 85 років відомому миколаївському скульптору, живописцю, заслуженому художнику України, народному художнику України Юрію Андрійовичу Макушину. Його ім’я добре відоме багатьом миколаївцям. Юрій Андрійович – автор більшості чудових пам’яток в Миколаєві та в Миколаївській області. Це Монумент Сталевому солдату, скульптура «Прометей», пам’ятники М. П. Леонтовичу, Юрію Макарову, пам’ятник і меморіальна дошка поету О. С. Пушкіну та інші. Їх багато, і не тільки виконаних самим Юрієм Макушиним, а й спільних із дружиною Інною Макушиною: Мауглі з Багірою біля Миколаївського зоопарку, Коник-горбоконик у Дитячому містечку «Казка», меморіальні дошки, присвячені Миколі Аркасу і Марку Лисянському та багато інших. Продовжувачем справи батьків став син Віктор. Батько та син – автори пам’ятника першобудівничому Миколаєва бригадиру М. Фалєєву

Колектив нашої бібліотеки вітає Юрія Андрійовича з ювілеєм та бажає міцного здоров’я, творчого натхнення та довгих років життя!

http://www.laginlib.org.ua/moya-mykolayivshhyna/suzir-ya-myttsiv-mykolayivshhyny/kam-yanyh-sprav-majstr/

 

Застуди різні бувають …

Шановні читачі!

Я знову радий вас бачити на сторінках рубрики «Здоров’я-INFO». І стаття на цьому тижні буде присвячена не тому, як лікувати або як передбачити хворобу а тому, чим ми можемо захворіти в період простудних захворювань. Розумію, це не найцікавіша тема, але не знати нічого про хворобу, якої ви, не дай Боже, можете захворіти, теж не можна. Ну що ж, я сподіваюся у всіх вас, дорогі читачі, міцний імунітет і дана інформація залишиться тільки для ознайомлення. Тоді приступимо.

 

 

далее »

А ти знаєш, що…

Сьогодні свій день народження відзначає відомий миколаївський поет, фізик-математик за освітою, лірик за велінням і станом душі, автор багатьох чудових віршів та пісень про Миколаїв, В’ячеслав Качурін.

Колектив бібліотеки і юні читачі від чистого серця вітають Вас, В’ячеславе Тимофійовичу, з днем народження та зичать міцного здоров’я, дзвінкого голосу, поетичних фантазій, творчого довголіття, натхнення, та нових зустрічей в нашій бібліотеці!

Як уполювати чупакабру. Справа № 3

Есаулов, О. Ю.  [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку] / О. Ю. Есаулов ; пер. з рос. Т. Кохановської ; ред. Н. Брискіна ; оформ О. Ваніфатової та Ф. Сергєєва. – 2-ге вид. – Вінниця : Теза, 2016. – 160 с.

Привіт! З вами знову я – Почитайка! Пропоную вам наступну справу № 3 – Як уполювати чупакабру! далее »

Зміцнюємо імунітет

Шановні читачі!

Імунітет людини – головний бар’єр від будь-якого захворювання, якщо він ослабне, то шанс захворювання зростає. У період застудних захворювань в свій раціон варто додавати продукти, які зміцнюють захисні сили організму. До таких продуктів відносяться такі що містять вітамін С (апельсини, лимони, грейпфрути, лайм). Але якщо ви вже захворіли з температурою, влаштовувати «цитрусову дієту» не варто, ви тільки собі нашкодите. Також в свій раціон корисно буде додати цибулю і часник – найсильніші природні антибіотики. Як профілактичний засіб дуже корисний свіжонатертий імбир. Корисно в свій раціон ввести горіхи: що входить до їх складу селен непогано зміцнить імунну систему.

Серед напоїв краще віддати перевагу трав’яному чаю. У фітоаптек варто придбати готові протизастудні набори мати-й-мачухи, листя і ягід малини, материнки, шавлю.

далее »