В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.
Сьогодні ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.
У 2016 році тема Міжнародного дня миру звучить так: «Цілі в царині сталого розвитку: складові елементі миру». 17 цілей в сфері сталого розвитку були одноголосно затверджені 193 державами-членами Організації Об’єднаних Націй на саміті глав держав у Нью-Йорку, у вересні минулого року. Новий порядок денний на період до 2030 року закликає світ протягом наступних 15 років досягти поставленої мети – викорінити злидні, захистити планету та забезпечити загальне процвітання.
Довідково:
До 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. В резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має відбуватися щороку 21 вересня. Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, на ньому є напис: «Нехай буде мир в усьому світі». Цього року в святковій церемонії брали участь жінки – лауреати Нобелівської премії миру та посланці миру Організації Об’єднаних Націй.
Залишити відповідь