Вітаю вас, мої шановні читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогоднішня наша гостя – не яблуко і не груша, але дуже на них схожа. Відомий даний фрукт всім під назвою – айва.
Айва – це плід з п’ятьма багатонасінневими гніздами, кулястої або грушоподібної форми лимонного кольору. Айву часто називають «хибним яблуком» через зовнішню схожість фруктів. Плоди айви малосочні та жорсткі з терпким солодкуватим смаком.
Одна з найдавніших плодових культур – айва належить до деревніх рослин родини Рожеві. Батьківщиною айви вважають Кавказ, але зростає вона і в нашому помірному кліматі.
В айві міститься безліч корисних речовин: пектинові сполуки, глюкоза, фруктоза, солі калію, заліза, кальцію, фосфору і міді, а також вітаміни А, В, С, Е і РР.
Завдяки високому вмісту пектину в плодах айви, фрукт рекомендується вживати людям, які живуть в зонах, забруднених радіонуклідами, або працюють на шкідливих виробництвах. Так як найцінніша властивість пектину – здатність виводити радіонукліди з організму.
Айва має в’язку, кровоспинну, сечогінну і антисептичну дію. Айву також можна вживати в періоди активності грипу, щоб зменшити вплив бактерій на організм.
Через високий вміст заліза, плоди айви вживають для профілактики і лікування анемії, а також після тривалої хвороби.
Пектинові сполуки в айві допомагають при розладах травлення.
При сильному розумовому напруженні і стресі також рекомендується їсти айву – вона містить велику кількість антиоксидантів.
Айву не рекомендується їсти людям з виразкою шлунка – фрукт володіє терпким і закріплючим ефектом, що може призвести до спазмів і закупорки кишківника.
Пух, яким покриті плоди айви, може спровокувати кашель і пошкодити гортань.
Також не варто вживати кісточки плоду – в них містяться шкідливі для організму людини речовини.
Ось що слід знати про цей фрукт. Харчуйтеся правильно і будьте здоровими. А я прощаюсь з вами до наступного тижня!
Залишити відповідь