Ми живемо у час, коли електронні ґаджети заміняють звичні нам паперові книги.
Але не варто думати, що книги втратили свою популярність. Навпаки, читати, відвідувати бібліотеки стало надзвичайно модно.
Переконайся в цьому сам.
Пропонуємо познайомитися із незвичайними бібліотеками світу.
У Сполучених Штатах Америки з’явилися незвичайні рукотворні бібліотеки – у дворах, на галявках перед будинками, в парках, на узбіччі доріг.
Завбільшки вони як ляльковий будиночок, шпаківня чи поштова скринька. Різні на вигляд, однак жоден із цих будиночків для книг не зачиняється. Адже там «селять» книжку для того, щоб її хтось уподобав і прочитав. Цю взяв – іншу залиш.
Першу міні бібліотеку влаштував Тодд Бол як пам’ять про свою маму – вчительку, яка дуже шанувала книги. Його ідея сподобалась сусідам, знайомим, згодом поширилася в Інтернеті. Тепер крихітні бібліотеки є в Англії, Німеччині та інших країнах.
Оце книги!
Завітаймо до бібліотеки, що в американському місті Канзас. Ще здалеку побачимо на стелажі книги заввишки 7,5 метра. Авжеж, вони не справжні – так оформлено фасад центральної міської бібліотеки. Допомагали відбирати книги для цього городяни. Всього представлено 22 літературних твори, які певною мірою пов’язані з містом. Мабуть до такої бібліотеки хочеться ходити щодня.
У джунглях
А тепер гайнемо в джунглі – не для споглядання тварин у дикій природі, а щоб… знайти цікаві книги.
Саме тут знаходиться бібліотека колумбійського міста Медельїн. Вона розташована на скелі й нагадує забуте місто давньої цивілізації.
«Безкінечна» книжкова стіна
У Стокгольмській Громадській Бібліотеці (Швеція) планують створити «безкінечну» стіну книг. Це буде довжелезна стіна з полицями для книг. Читачі ходитимуть галереями вздовж неї і братимуть уподобані книги.
Познайомся з іншими цікавими бібліотеками на дитячому порталі «Пустунчик» http://pustunchik.ua/ua/online-school/art/nainezvychainishi-biblioteky-svitu
Залишити відповідь