Архив за Вересень 2021

Яблучний пиріг для Гаррі Поттера

Привіт, юний кулінар!

Чи любиш ти яблуневі пироги? Звісно! Як же їх можна не любити. От сьогодні ми вирішили поділитися з тобою одним цікавим рецептом з книги.

“Через мить з’явився десерт – величезна кількість морозива всіх сортів, які тільки можна собі уявити, яблучні пироги, торти з патокою, шоколадні еклери, пончики з варенням, трюфелі, полуниця, желе, рисовий пудинг … Поки Гаррі набивав рот тортом з патокою, розмова зайшла про рідних.”

Джоанна Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь»

Мабуть, ти вже уявив собі той шикарний стіл у стінах відомої школи чаклунів. Занотовуй рецепт того самого пирога… далее »

Рейс до берегів Шкарпеткожерів на кораблі УІК.

    Шрут, Павел  Шкарпеткожери повертаються [Текст]  : [повість-казка : для серед. шк. віку] / П. Шрут ; пер. з чеської О. В. Стукала ; мал. Ґ. Міклінової. – Харків : ВД “Школа”, 2018. – 184 с.

Шкарпеткожер Хихотунець вирішив податися на пошуки своїх батьків аж до самої Африки. Які тільки пригоди не спіткали його там! Він вскочив у діжку з водою, мало не попався у мисливську пастку, вирвався з лапищ тамтешніх шкарпеткожерів, задурманився пахощами підступної шкарпеткожерної квітки, допоміг визволити своїх побратимів із палацу сера Шкарпюка, та найголовніше — зустрів гарненьку шкарпеткожерку Каву. А вдвох їм уже нічого не страшно!

Рейс до берегів Шкарпеткожерів на кораблі УІК.

 

   Шрут, Павел   Шкарпеткожери  [Текст]  : [повість-казка : для серед. шк. віку] / П. Шрут ; пер. з чеської О. В. Стукала ; мал. Ґ. Міклінової. – Харків : ВД “Школа”, 2018. – 232 с.

   Якщо у вас «випадково» загубилася одна шкарпетка – можете не гаяти часу, марно шукаючи її по всіх закутках. Гадаєте, що вона просто загубилася десь серед випраних речей? Чи, можливо, вітер ненароком зірвав її із сушильної мотузки? Може, й так…

   Проте найчастіше за цим стоять… шкарпеткожери! Ці таємничі істоти живуть у кожній оселі й завжди цуплять та їдять лише одну шкарпетку з пари. Ви заінтриговані? Тоді мерщій розгортайте книгу, адже з неї ви дізнаєтеся про шкарпеткожерів усе, «про що хотіли б знати, але не наважувалися спитати»!

Як створити власну країну

Ваєтт, В. Як створити власну країну [Текст] : [попул. вид. : для дітей мол. та серед. шк. віку] / В. Ваєтт ; пер. з англ. Г. Яновської ; худож. Ф. Рікс. – Харків : Жорж, 2019. – 40 с.

Привіт! Почитайка рекомендує цікаву інтерактивну книгу Валері Ваєтт. далее »

Книжкові передбачення від Сашка Дерманського

6 вересня – День читання книг

Доведено, що ті, хто читають книги, частіше і довше зберігають гостроту та ясність думки. І це стосується не лише тих, хто читає «розумну» літературу чи нон-фікшн. Читання художніх книг теж є прекрасною розминкою для мозку і розуму, і ось чому:

Читання допомагає розслабитися і відволіктися

Читання художньої літератури дозволяє відволіктися від щоденних проблем та поринути у інший, вигадано-фантастичний світ. Це така собі ідеальна втеча, котра не вимагає від вас особливих зусиль, однак дозволяє забути про те, що дратує, а іноді навіть стає причиною стресу.

далее »

Млинці від Пеппі Довгої Панчохи

Привіт, юний кулінар!

Хочемо нагадати тобі уривок з однієї надзвичайно відомої книги:

“Коли млинець підпікся з одного боку, Пеппі підкинула його до стелі, він перевернувся в повітрі й знов упав у сковороду. А як млинець зовсім спікся, Пеппі кинула його через усю кухню просто в тарілку, що стояла на столі.
— Їжте! — гукнула вона. — Швидше їжте, поки млинець гарячий!
Томмі й Анніка взялися до млинця. Він їм дуже смакував.”

Ліндґрен, А. “Пеппі Довгапанчоха”

Друже, уяви, ми дізналися рецепт тих самих млинців, і сьогодні хочемо поділитися ним… далее »

5 вересня – Міжнародний день благодійництва

5 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день благодійництва, який був проголошений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 17 грудня 2012 року (затверджений 7 березня 2013) з метою заохочення діалогу між людьми, що належать до різних цивілізацій, культур і релігій, а також солідарності зі знедоленими.

Ініціаторкою Дня виступила Угорщина. Міжнародний день благодійництва збігається й приурочений до Дня пам’яті Терези Калькуттської (встановлений Римо-католицькою церквою 19 жовтня 2003 року) – місіонерки Римо-католицької церкви, відомої своїм подвижництвом у справах доброчинності, однієї з засновниць (1950) і настоятельок Ордену милосердя, лауреата Нобелівської премії миру 1979 року «за допомогу стражденному людству».

далее »

Останні підлітки на Землі і Король Жахів

Бралльє, М. Останні підлітки на Землі і Король Жахів : [повість : для серед. шк. віку] / М. Бралльє ; пер. з англ. Ю. Садоха ; худож. Д. Холгейт. – Харків : Ранок, 2020. – 272 с.

Привіт! Почитайка рекомендує продовження відомої серії американського письменника Макса Бралльє.

У постапокаліптичному світі Вейкфілда починають відбуватися неймовірні речі. І вони ще більш немислимі, ніж поява монстрів та зомбі. Режокх Прадавній, Руйнівник Світів не полишає свої спроби захопити Землю. Але Джек Салліван та його друзі стоять на сторожі. Заради перемоги добра вони навіть зближуються з монстрами. Діти ще не знають, що серед монстрів є зрадник – приспішник Режокха. І він уже використовує всіх для здійснення своїх темних справ.

далее »

Гривні – 25 років!

2 вересня 1996 року в Україні замість карбованця ввели нову валюту – гривню.

Із здобуттям Україною незалежності надзвичайно важливим було створення національної грошової системи. Уже 10 січня 1992 року Національний банк ввів в обіг купони багаторазового використання. Правову підтримку купонокарбованці отримали 20 березня 1991 року з прийняттям Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

Деякий час одночасно в обігу перебували і рублі, і купонокарбованці. А з 12 листопада 1992 року єдиним засобом платежу України у готівковому і безготівковому обігу став український карбованець.

далее »