Архив за 05 Лис 2019

Пісня про Гайавату

Генрі Водсворт Лонгфелло (1807 – 1882)  – один з найвідоміших у світі американських поетів, і світову славу йому принесла саме «Пісня про Гайавату». Викладач, професор, поет, Лонгфелло добре знав європейську культуру, досліджував італійську, іспанську, французьку поезію, написав підручники з французької й італійської граматики.

Генрі Лонгфелло глибоко вивчав історичні праці про життя та культуру індіанців. Цей інтерес він зберігав протягом усього життя. Письменник зустрічався з представниками різних індіанських племен. 1849 р. він познайомився з вождем племені оджибвеїв. Легенди, які почув Г. Лонгфелло від індіанського вождя, були згодом використані в «Пісні про Гайавату». Митець уважав, що звернення до витоків збагатить американську літературу, сприятиме формуванню в читачів почуття національної гордості та єдності. далее »

А ти знаєш, що…

5 листопада свій день народження святкує миколаївська поетеса Катерина Олександрівна Голубкова. Вона є автором збірок «Акварели» (1973), «Звездный корабль» (1980), «По праву любви» (1984), «День летящий» (1987), «Звезда в колодце» (2006). Багато віршів присвятила нашому місту.

Більше 10 років Катерина Олександрівна керувала літературною студією «Секрет» при Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна. Колектив бібліотеки і юні читачі від щирого серця вітають Вас, Катерино Олександрівно, з Днем ​​народження! Щиро бажаємо миру і добра, тепла і сонця, енергії і наснаги, міцного здоров’я і щастя Вам і Вашій родині.

 

Осенний город отсырел,
утратил легкость и прозрачность,
он весь обмяк и постарел –
был забияка и пострел,
а стал ворчун и неудачник.
Осенний город сам не свой,
в нем воробьи –
и те притихли,
и дымно тлеет в темном тигле
закат под ветошью сырой.
А где-то рядом, наготове зима,
быть может, даже от ворот
лишь в полуметре, в полуслове,
и варежкой снежинку ловит,
и улыбается.
И ждет.

Е. Голубкова