Павленко, М. Миколчині історії: повість. для сред. та ст. шк. віку / М. Павленко: художник Д, Марцін. – К.: Грані – Т, 2008. – 104с.: ілюстр.: (Золотий лелека).
Привіт всім! Я, Почитайка , пропоную цікаву книгу сучасного автора Марини Павленко « Миколчині історії». Сподіваюся, ти вже читав «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена, «Пригоди Олівера Твіста» Ч. Діккенса, а можливо, й «Діти підземелля» В. Короленка. Не знаю, чи замислювався ти при цьому, що головні герої цих книжок — знедолені, позбавлені повноцінної опіки дорослих діти, вимушені самостійно давати собі раду: знаходити не лише друзів та забавки, а й їжу, одяг і місце для ночівлі. На жаль, серед твоїх однолітків тут, в Україні, просто в цю мить живуть і виборюють своє право на щастя такі самі самотні й беззахисні «герої вулиці». Можливо, навіть серед твоїх однокласників за гордовитою шибайголовістю приховується бідність, а за злістю — голод. А дивні хлопці у дворі, до яких «не можна підходити», — такі самі діти, як і твої благополучні друзі, просто їм не пощастило…
Повість Марини Павленко саме про такого «нічійного» хлопчика Миколку, якому, як і його псові, життя відвело місце на вулиці. Ця розповідь ніби відкриває шпарину в світ отого «вуличного» життя для благополучних читачів. Письменниця намагається довести їм, що «брудні», «небезпечні», «заразні» їхні ровесники зовсім інші: добрі, самовіддані, щирі й розумні, ось тільки немає нікого, хто б помітив у них усі оті гарні риси. Красу Миколчиної душі та його непросте життя читачі бачать очима відданого хлопчикового друга пса Найди. Саме він коментує вчинки Миколчиних батьків-п’яниць і Товстухи та Літньої жінки, спостерігає першу закоханість друга і його перші поетичні спроби. Окрім того, Найда й сам як може допомагає господареві: двічі спасає йому життя, виставляє на посміховище Чіксу, демонструє перед однокласниками добру виучку і, зрештою, допомагає шукати їжу, боронитися тощо.
Книжку оживляють реалістичні акварелі Дарини Марцін. Її герої впізнавані, симпатичні, а самі ілюстрації сповнені деталей і символічних натяків. Скажімо, кожен розворот позначений парою дитячих і собачих «слідів», ніби Миколка з Найдою тільки-но пройшли поряд…
Прочитай цю книгу та ще раз замислись над сенсом життя!
Залишити відповідь