Родом із Брюселю

Вітаю вас, мої шановні читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про один із сортів капусти родом із самого Брюселю, за що і отримала назву – брюсельська.

Брюсельська капуста – рослина сімейства капустяних (хрестоцвітних), овочева культура. Належить до виду листової капусти і не зустрічається у дикому вигляді. Родоначальником брюсельської капусти є капуста листова – виростає в дикому вигляді в Середземномор’ї, де ще в давнину введена в харчування. Брюсельську капусту широко культивують в країнах Західної Європи (особливо у Великобританії), США і Канаді.

 

Склад брюсельської капусти багатий корисними для здоров’я людини речовинами. У ній містяться вітаміни РР, А, С і групи В. Також брюсельська капуста містить магній, калій, кальцій, залізо, фосфор, йод, цукор, амінокислоти та інші корисні речовини.

Брюсельська капуста сприяє зміцненню імунітету, підвищенню захисних функцій організму, володіє антиінфекційною і протизапальною дією.

Брюсельська капуста відрізняється низьким вмістом калорій, але високим вмістом багатьох поживних речовин, особливо клітковини, вітаміну К і С. Вітамін К важливий для згортання крові і метаболізму кісткової тканини. Вітамін  необхідний для імунітету, засвоєння заліза, вироблення колагену, росту і відновлення тканин.

Овоч містить кемпферол, антиоксидант, який може зменшити ризик раку, зняти запалення і зміцнити здоров’я серця.

Брюсельська капуста багата клітковиною, що підтримує здоров’я травної системи і знижує ризик серцевих захворювань і діабету.

Клітковина і антиоксиданти в брюссельській капусті допомагають підтримувати стабільний рівень цукру в крові.

Брюсельська капуста є хорошим джерелом жирних кислот омега-3 і ALA, які можуть зменшити запалення, резистентність до інсуліну, зниження когнітивних функцій і тригліцеридів в крові.

Багата капуста сульфорафаном, за допомогою якого збільшується виробництво ферменту, який відповідає за поліпшення імунітету

Брюсельська капуста допомагає впоратися з бронхо-легеневими хворобами.

Брюсельська капуста знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Допомагає боротися з гіпертонією і аритмією. Сприяє зміцненню стінок судин і поліпшенню складу крові.

Брюсельська капуста корисна для профілактики і лікування захворювань травної системи. Допомагає справитися з закрепами.

Вона сприятливо діє на роботу ендокринної і нервової систем.

Брюсельська капуста має бути присутня в раціоні людей з підвищеним рівнем холестерину в крові і проблемами із серцево-судинною системою.

Її доцільно ввести в раціон людям з порушенням зору. Завдяки наявності в складі овоча зеаксантина і лютеїну здатний попередити пошкодження сітківки, що тягне за собою погіршення зору.

Незамінна капуста брюсельська для людей з ГРВІ, тому що в її складі присутній бета-каротин. Дана речовина призводить до збільшення обсягу легень, що захищає від астми або емфіземи.

Окремо слід згадати про унікальні властивості соку  цієї капусти. Він активізує роботу підшлункової залози, нормалізує рівень цукру в крові, підвищує опір організму інфекційним і вірусним захворюванням. Такий сік в обов’язковому порядку повинен бути присутнім в раціоні діабетиків, онкохворих, які страждають від атеросклерозу. Крім того, його використовують як найважливіший інгредієнт детокс-дієт, так як він сприяє виведенню з організму токсинів. Маючи сильні сечо-і жовчогінні властивості, сік із брюсельської капусти відновлює баланс солей і мінералів, які організм неминуче втрачає в процесі детоксикації. Також солі допомагають при підвищеному тиску і навіть при аритмії.

Ще одна унікальна властивість соку з брюсельської капусти – це стимулювання загоєння різного роду ран. Саме з цієї причини його включають в раціон пацієнтів, що проходять курс післяопераційного відновлення. До того ж, сік підвищує імунітет організму, що також дуже добре для процесу відновлення.

Для того, щоб зробити раціон більш різноманітним, можете періодично замінювати сік на бульйон, зварений з брюссельської капусти. За своїми корисними характеристиками він перевершує навіть курячий бульйон.

Проте брюсельська капуста шкідлива людям з підвищеною кислотністю шлунка, не рекомендована при загостренні шлунково-кишкового тракту і при проблемах з щитовидною залозою, при подагрі і гастриті. Страви з брюсельської капусти протипоказані після інфаркту. Також  слід вживати цей овоч з обережністю при алергії.

На цьому моя розповідь про корисні властивості брюсельської капусти підійшла до свого логічного кінця. До нових зустрічей і нових знайомсв!

Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.