Золоте яблуко

Вітаю вас, мої дорогі читачі блогу про здоров’я. Сьогодні нашим гостем буде рослина родом з Південної Америки. У різні роки її називали яблуком кохання, вовчим персиком і навіть золотим яблуком. Нам же він відомий як помідор або томат.

Помідор – рослина сімейства пасльонових, яка вирощується як овочева культура, але при цьому з ботанічної точки зору є фруктом. Батьківщиною томатів є Південна Америка (Еквадор і Перу). У 16 столітті помідори потрапили в Іспанію і Португалію, звідки і поширилися по всій Європі.

Чудові корисні властивості помідорів обумовлені його складом. Помідори містять вітаміни А, Е, С, РР, К, групи В, цукру, органічні кислоти (яблучна, лимонна та інші), пектини, крохмаль, азотисті речовини, фітонциди, мінеральні речовини: залізо, кальцій, натрій, калій, магній, фосфор, бор, йод, цинк, мідь, марганець інші макро- і мікроелементи.

Одна з найважливіших корисних властивостей томатів – їх здатність протидіяти атаці організму з боку вільних радикалів. Ці частинки виникають через інтенсивне ультрафіолетове випромінювання, радіації або дії різних газів і можуть призводити до найтяжчих наслідків для організму.

Лікувальні властивості Томат має в своєму складі набір елементів, які благотворно впливають на серцево-судинну систему і допомагають очистити організм. Помідор – важливе джерело лікопіну (потужний антиоксидант, який має імуностимулюючу і протипухлинну дію, уповільнює старіння організму) і глутатіону (речовина, яка захищає клітини від токсичних вільних радикалів).

Помідори мають антибактеріальну дію. Крім регулювання роботи нервової системи, помідори мають антибактеріальну та протизапальну дію. Це пояснюється тим, що в томатах міститься деяка частка фітонцидів.

Помідори корисні людям не тільки для фізичного, а й для психічного здоров’я. Справа вся в тому, що вони містять готовий серотонін, який прийнято вважати гормоном щастя, а також тіамін. Тіамін є органічною сполукою, яка вже в організмі людини перетворюється в серотонін.

Помідори дуже благотворно діють на шлунково-кишковий тракт людей, які страждають зниженою кислотністю шлунка. Більш того, при гастритах різних ступенів тяжкості вони навіть проявляють загоюючі властивості.

Калій в помідорах благотворно впливає на стан серця, а також виводить з організму зайву рідину. Кальцій необхідний для зміцнення кісток. Магній допомагає нашому організму легше переносити холод. Залізо позбавляє від анемії, цинк сприяє регенерації шкіри і росту волосся. Фосфор бере участь в обмінних процесах.

Помідори, як правило, добре переносяться людиною, і алергія на томати зустрічається дуже рідко. Люди, які страждають алергією на пилок трав, частіше мають алергію на помідори, виражається вона аналогічно: свербіж у роті, в горлі або набряк рота або горла. А ось листя томатної лози токсичні, їх їсти не варто – це може викликати сильне роздратування рота і горла, блювоту, діарею, запаморочення, головний біль, легкі судоми і навіть смерть.

Думаю, на цьому варто зупинитися і дати вам можливість спробувати помідори і трохи підкріпитися. Але не варто зловживати ними, бо корисне може стати і небезпечним. А я з вами прощаюся до наступного тижня. Всіх благ!

Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.