Архив за 12 Жов 2017

З Днем козацтва!

Рубрика: Арка новин  Метки:  Ваш отзыв

Книга з автографом автора

Пропонуємо вашій увазі книгу з автографом автора:

Чижова, Л. Я. Покрова – козацьке свято : для юнацтва / Л. Я. Чижова ; передм. М. Діденка. – Миколаїв : Вид-во Ірини Гудим, 2016. – 20 с. : іл.

Покрова Пресвятої Богородиці вважається символом захисту, покровительства і втішення, молотви про спасіння світу від бід та страждань. Вона є символом незалежності козацького Духу, козацької Волі і безмежної козацької Любові до Матері-України. Жінки, як охоронці родинного життя, вважали празник Покрови своїм святом. Та особливо цього свята чекали дівчата.

Свою книгу Людмила Яківна Чижова підписала так: «Дорогій моєму серці бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна! 15.04. 2016.»

Священная трава Гиппократа

Уважаемые читатели!

Сегодня моя статья – об очередной лекарственной траве. Ее лечебные свойства настолько разнообразны, что она была прозвана священной травой Гиппократа. Но в быту мы знаем ее как шалфей лекарственный.

Шалфей лекарственный – это растение, которое давно и достаточно широко применяется в народной медицине. Своё успешное шествие по всей планете шалфей начал с земель Средиземноморья ещё в далёкой древности. Греческие и римские медики начали использовать лечебные свойства шалфея в медицине одними из первых, что подтверждается их многочисленными описаниями свойств этого растения. Настоящий природный лекарь – шалфей лекарственный – одна из любимых трав народной медицины.

далее »

«Мистецька спадщина козаків»

Ви думаєте в дитячій бібліотеці тільки книжки можна брати? А от і ні! В нашій бібліотеці напередодні Дня українського козацтва можна було ще й скуштувати справжній козацький куліш та бутерброди з українським салом та солоними огірочками. Так відділ масової роботи та естетичного виховання частував своїх гостей на святі  козацтва. На годину пізнання «Мистецька спадщина козаків» були запрошені учні 10 класу ЗОШ№13. далее »

“Михайлик – джура козацький”

Доброго дня, мій шановний читачу!

Вітаю тебе зі  святом Великого  Покрови та Славетного українського козацтва.

Чи знаєш ти хто такий джура? Мабуть, знаєш, що так називали в Україні в 16—18 століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях.

І сьогодні я познайомлю тебе з історично – пригодницькою повістю Марії Пригари «Михайлик – джура козацький». Це історія про пригоди хлопчика Михайлика, вихованця запорозьких козаків, що був вірним і хоробрим джурою отамана Яцька Бородавки, брав участь у козацьких походах на Туреччину, в боях під Хотином. Про непрості стосунки двох славетних отаманів – Петра Сагайдачного і Яцька Бородавки, які очолювали козацьке військо в боях проти польських і турецьких загарбників.