Архив за 23 Лип 2012

Подари жизнь – стань донором !

Згідно Закону України «Про Товариство Червоного Хреста України» від 28.11.2002 року № 330-ШУ ст..9  Миколаївська обласна організація Товариства Червоного Хреста України та підпорядковані їй міськрайонні організації беруть участь у виконанні Національної програми розвитку донорства крові та її компонентів. Разом з органами і закладами охорони здоров,я здійснює роботу щодо залучення громадян до лав донорів крові та її компонентів.

Протягом  1-го півріччя 2012 року всіма міськрайонними організаціями Товариства була проведена певна робота в цьому напрямку, а саме:

–        співробітниками Товариства проводилися тематичні санітарно-освітні та благодійні заходи на які запрошувалися лікарі для проведення лекцій, бесід, анкетування серед молоді області з питання залучення до лав безоплатного донорства. Розкривалися питання необхідності донорської крові та її компонентів, безпеки донорства;

–        ознайомлення населення зі змістом Закону України «Про донорство крові та її компонентів», встановлені пільги цим законом, порядок набуття звання «Почесний донор України»;

–        до Всесвітнього Дня донора були проведенні  тематичні зустрічі з почесними донорами з відзнакою їхніх досягнень та вшануванням і подякою за їхні подвиги. На зустрічі запрошувалися люди і діти яким було врятовано життя завдяки донорської крові;

–        в засобах масової інформації  області та районів особисто,  висвітлена робота щодо донорського руху;

–        співробітниками Товариства, в день Донора, було залучено по області  176 нових безоплатних донорів (згідно списків затверджених пунктами переливання крові на місцях).

Необхідно відмітити роботу всіх міськрайонних організацій щодо вшанування почесних донорів які проводяться щорічно до Всесвітнього Дня донора. Так на обласному рівні, щорічно, з волонтерами Червоного Хреста – обласною бібліотекою для дітей ім..Лягіна (керівник  Жайворонок Т.А.) проводяться тематичні заходи щодо вшанування почесних донорів. Спільно з обласною станцією переливання крові за участю молодих волонтерів Червоного Хреста проходить це свято. Організовуються концерти, вистави, показ документальних фільмів. Та особливо важні спогади та приклади коли донори спасали життя і дорослим і дітям.                                                                                                            

Червоний Хрест України запрошує !

                         Запрошуємо до співпраці:

                             Товариство Червоного Хреста України

                     Натуральна допомога

            Миколаївська Обласна організація Товариства Червоного Хреста України працює з усіма категоріями людей в залежності від їх потреб. Інколи, у зв’язку із виникненням непередбачуваних обставин, якими можуть бути надзвичайна ситуація, втрата рідних, роботи, дому чи інші, людина потребує найнеобхіднішого. Саме задля цього ми впроваджуємо програму «Чобіток»  для залучання натуральної допомоги від населення.

            З цією метою по області діє 25 банків одягу, які знаходяться в кожній міськрайонній організації Товариства Червоного Хреста.

            Звертаємось до Вас, шановні миколаївці, до всіх тих кому не байдужі біль і горе, із закликом до конкретного і дієвого милосердя  та підтримати доброчинну акцію Товариства і допомогти поліпшити життя тим хто це потребує.

           Ми будемо вдячні Вам за посильну допомогу у цьому напрямку. Для того, щоб поділитися речами, Вам необхідно звернутися до найближчого осередку Товариства Червоного Хреста України. Наші фахівці приймуть Вашу допомогу із щирою подякою.

           Довідки за телефонами: (0512) 462316, 462317. Адреса Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України : м.Миколаїв, пр..Леніна, 21.

Як перетворити речі на пожертву?

  • Краще всього, перед візитом до банку одягу зателефонувати до місцевого осередку Червоного Хреста та з’ясувати, в чому вони конкретно мають потребу на даний момент. Зазвичай, в кожному відділенні Червоного Хреста є плакати-оголошення з переліком необхідного.
  • Менш за все, речі повинні нагадувати ті, від яких вирішили позбавитись як від „непотрібного хламу”. Для непотрібних речей існують контейнери на подвір’ях, якими також користуються нужденні.
  • Для того, щоб річ перетворилася на пожертву, потрібні зусилля, – речі слід перебрати, випрати, почистити, іноді заштопати, вставити резинку, блискавку – пришити ґудзики, петлі, вимити взуття, вставити шнурки. Деякий верхній одяг а також м’які іграшки потребують додаткової чистки.
  • Що найчастіше потрібно? Брюки, сорочки (багато хто надає перевагу темним), спортивні костюми, тренувальні штани, взуття. Для жінок та дітей – плаття, спідниці, штани, кофти, взуття. Наші підопічні – люди різного віку: багатодітні матері, люди що потрапили в скрутне матеріальне становище, самотні люди похилого віку.
  • Підготовлені з душею, турботою речі стають дійсною пожертвою та допомогою і дивлячись на щасливі очі нужденних так і хочеться сказати «Носіть на здоров’я!»