Вважаєш, що загартовувати організм – це обливатись крижаною водою на морозі? Помиляєшся! Процедури,які зміцнюють імунітет, дуже різноманітні, тому обери найсприятливішу для себе. Зрештою, протипоказань настільки мало, що вони займуть один рядок (загострення хронічних захворювань та підвищення температури). Але, як мінімум, дві дуже значні переваги:
– Відсутність матеріальних витрат.
– Комплексна дія на організм. Тобто, завдяки нехитрим діям, суттєво покращиш стан здоров’я!
Основні правила загартування:
- Точне дозування загартовуючих чинників, кожна температурна дія повинна відповідати індивідуальним можливостям організму.
- Систематичність дії загартовуючих чинників.
- Поступовість збільшення загартовуючих чинників, яке повинно бути східцеподібним.
- Індивідуальність підбору загартовуючих чинників із врахуванням віку, стану здоров’я. Навіть астрологічних особливостей.
Процедури можуть бути місцевого характеру (часткове обтирання різних частин тіла, ванночки для рук і ніг) та загального (повітряні ванни та контрастний душ). І тут найголовніший компас і путівник – ТВОЇ ВІДЧУТТЯ.
То з чого ж почати? Зі слабких подразників, поступово збільшуючи інтенсивність процедур. Особливу обережність слід виявити, коли твій організм відновлюється після хвороби! Перед початком загартування обов’язково порадься з лікарем.
Найбільш прийнятною стане приємна процедура місцевого характеру. Підготуй дві миски з гарячою та холодною водою. Опускай почергово ноги(можна й руки) то в одну, то в другу ємність, тримаючи їх там рівно по п’ятнадцять секунд.
Холодні обтирання починай із кімнатної температури води, поступово знижуючи її. Змочуй рушник або долоні та насолоджуйся обтиранням, не забуваючи після цього виконати легкі фізичні вправи.
Далі – цілком логічний перехід до контрастних водних процедур. Найпростіше – це душ, звичайно. Температуру визначай індивідуально.
Послідовність така: спочатку гаряча вода, потім – холодна. Правило тут одне: щоразу починати з тепла й завершувати прохолодою.
Немає нічого простішого за повітряні ванни! Ось тільки дочекайся, коли погода стане теплою. І тоді вранці або ввечері виходь на балкон чи на подвір’я та виконуй найпростіші вправи.
Починай із п’яти хвилин, поступово збільшуючи час перебування на повітрі.
На завершення нагадаємо: якщо відчуєш дискомфорт, обмежся делікатними процедурами.
У відділі обслуговування читачів – учнів 5-9 класів з даної теми є безліч різноманітної літератури, ось деяка з них:
- Баранов В. М. В мире оздоровительной физкультуры. – К.: Здоровья, 1991. – С. 119-122.
- Здоров’я – це просто!// 12+. – 2010. – № 12. – С. 20.
- Коростелев Н. Шаг за шагом. Твой календарь здоровья. – М. : Молодая гвардия, 1984. – С. 36 – 41.
- Михайлов М. Выбираем здоровье!/ В. Михайлов, А. Палько. – М.: Молодая гвардия, 1985. – С. 66 – 84.
- Царенко А.В. Валеологія/ А.В. Царенко, Г.Ф. Яцук. – К.: Генеза, 1998. – С. 70 – 79.
Я як ти загартовуєшся? Напиши свій рецепт!
Хай щастить! Будь вродливим і здоровим!
Залишити відповідь