240 років від дня народження Джорджа Стефенсона

Джордж Стефенсон (1781-1848) – англійський інженер-механік, Всесвітню популярність здобув завдяки винайденому їм паровозу. Вважається одним з «батьків» залізниць.

Народився 9 червня 1781 у родині шахтаря в Уілеме (Англія). З 8 років працював за наймом, навчився читати і писати в 18 років, шляхом наполегливої ​​самоосвіти здобув спеціальність механіка парових машин (близько 1800 року). З 1812 року головний механік Киллінгуортських копалень (Нортамберленд), винайшов рудничну лампу оригінальної конструкції (1815).

З 1814 року займався будівництвом паровозів. Перший паровоз “Блюхер” побудував за сприяння колишнього помічника Р. Тревитика Дж. Стіла для копальневої рейкової дороги. У 1815-1816 роках створив ще два паровози вдосконалених конструкцій. У 1818 році спільно з Н. Вудом провів перші наукові дослідження залежності опору рейкового шляху від навантажень і профілю колії.

У 1823 році в Ньюкаслі заснував перший в світі паровозобудівний завод, на якому був виготовлений паровоз “Пересування” (1825) для залізниці Дарлінгтон – Стоктон, яка будувалася під керівництвом Стефенсона , а потім паровоз “Ракета» (1829) для дороги між Манчестером і Ліверпулем ( 1826-1830). При будівництві цієї лінії Стефенсоном вперше вирішив складні задачі залізничної техніки: були створені штучні споруди (мости, віадуки тощо), застосовані залізні рейки на кам’яних опорах, що дозволило розвивати паровозам типу “Ракета” швидкість до 50 км /год. Ширина колії (1435 мм), прийнята Стефенсоном, стала найпоширенішою на залізницях Західної Європи.

У 1836 Стефенсон організував в Лондоні проектну контору, що стала науково-технічним центром залізничного будівництва. За кресленнями Стефенсона і його сина Роберта будувалися паровози, які експлуатувалися не тільки у Великобританії, але і в інших країнах. Стефенсон вирішував і інші технічні питання в області транспорту і промисловості, був організатором шкіл для механіків.

Рубрика: Арка новин
Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.