Вітаю вас, мої улюблені читачі блогу про здоров’я. Горіхи давно відомі як одні з найбільш корисних снеків, особливо мигдаль, про користь та його походження складають багато легенд. Мигдаль звичайний вдає із себе деревце або кущ, плоди якого використовують в кулінарії, для ароматизації й поліпшення кольору напоїв, у фармацевтичній промисловості.
Він має давнє походження. Назву рослини пов’язують з ім’ям прекрасної богині Амігдаліни, якій поклонялися фінікійці. Батьківщиною рослини вважають країни Північної Африки й Кавказ, де і зараз його можна зустріти в дикому вигляді. Мигдаль має три різновиди: гіркий, солодкий і тендітний.
Походження солодкого мигдалю греки пов’язують з легендою про кохання красивої дівчини Фелліди до Демофонта. Під час їх тривалої розлуки дівчина перетворилася в засохле мигдальне дерево. Повернувшись на батьківщину, Демофонт довго оплакував свою кохану. Боги зглянулися над ним, і коли він обійняв засохле дерево, воно ожило, розпустивши листя і зацвіло чудовими квітами. А походження гіркого мигдалю пов’язують з трагічною смертю дочки Мідаса. Гіркий мигдаль виріс на тому місці, де вона ударом кинджала пронизала своє серце після повідомлення про смерть чоловіка.
Мигдаль (який насправді відноситься до насіння, а не до горіхів) багатий поживними речовинами. Він вважається прекрасним джерелом кальцію, заліза, магнію, фосфору і калію. У ньому багато вітамін групи В (В1, В2, В3, В5, В6, В9), а також токоферолу (вітаміну Е). Мигдаль корисний для серця і судин, бо він містить безліч ненасичених жирів, амінокислот і мінералів. Цей продукт здатний принести організму багато вітамінів, що цілюще впливають на різні відділи тіла. Мигдальний горіх здатний захищати клітини від старіння й очищати організм від шкідливих елементів.
Користь мигдалю при регулярному вживанні полягає в: виведенні з нирок піску і жовчі; стабілізації функціонування життєво важливого органу – печінки; очищенню крові. Деякі дослідження і багатовіковий досвід предків допомогли дізнатися, що мигдальний горіх, користь якого істотна для кожної людини, є натуральним анальгетиком і здатний допомогти при судомах.
Існують ще такі корисні властивості кісточки, як: поліпшення мозкових функцій; допомога в боротьбі з безсонням; зміцнення імунної системи; забезпечення бадьорості й сили; полегшення важкого стану при бронхіальній астмі, а також пневмонії. Мигдальне молоко (отримується з перетертих кісточок разом з водою) позбавляє від печії, а також додатково показує високу ефективність як профілактичний засіб при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Багато хто вважає, що користь мигдалю не до кінця оцінена. Так, кісточка допомагає людям, які мають залежність від куріння, знизити рівень кислотності в шлунку, що ефективно діє при наявності гастриту або виразок.
Попри безліч позитивних сторін рослини мигдаль, горіх має низку недоліків. При переїданні цього продукту у людини можуть з’являтися негативні реакції, небезпечні для здоров’я. Також може бути індивідуальна нестерпність та алергія. Якщо переїсти мигдаль, властивості якого описані вище, то існує ризик розвитку: метеоризму; діареї; головного болю. Не рекомендується приймання цього горіха в великих кількостях особам, які страждають від проблем з нервовою системою і серцем. Не варто їсти незрілі плоди, бо існує ймовірність отруєння. Шкода мигдалю в цьому випадку викличе велика концентрація ціанідів.
Бажаю вам міцного здоров’я і до нових зустрічей!
Залишити відповідь