Богородицька трава

 

Вітаю вас, мої шановні читачі на сторінках блогу про здоров’я! Сьогодні я розповім вам про чебрець. Це напівчагарникова багаторічна рослина сімейства губоцвітих. Ботанічна назва рослини  перекладається з грецької мови, як «подих життя», «дух». Народні ж  назви рослини — чабрець, чебчик, чебрик, тиміям, дика м’ята, а ще — трава Богородиці, квітка Єлени Прекрасної. Чим же цікава ця рослина?

 

В ній крім ефірних олій міститься цілий спектр корисних речовин — флавоноїди, камідь, жири, дубильні речовини, смоли, гіркоти, олеонолова, тритерпенова, тимунова, урсолова, кавова, хінна, хлорогенна кислоти та ін. У незначних кількостях є вітаміни та мікроелементи.

Магічні властивості

Здавна цій рослині приписувалися магічні властивості, її використовували в ритуалах, при богослужіннях. У багатьох країнах чебрець вважали символом родючості: вінки з чебрецю прикрашали голови наречених, а в якості захисника від злих духів, оберега, його поміщали в ладанки. Стародавні римляни перед серйозним боєм завжди приймали ванну з чебрецем для набуття відваги, рішучості, безстрашності і підняття життєвого тонусу.

Легенди

Стара ірландська легенда свідчить, що якщо першого травня на світанку вмитися росою з куща чебрецю, можна побачити справжніх фей.

Про походження чебрецю є ще одна красива легенда: коли лісовий бог створив ліс, він зауважив, що чогось не вистачає, занадто все красиво і нудотно солодко, тоді він створив гіркі прянощі для рівноваги.

А украінці вірили, що чебрець входить до складу “приворотного зілля”.

Медицина

В медицині чебрець застосовують здавна: в Древній Греції рослину використовували як нюхальний і відхаркувальний засіб.

Свіже листя чебрецю прикладали при укусах комах – ос, бджіл, комарів, оводів, про це писав у своїх працях Авіценна.

У народній медицині і сьогодні застосовують сушений чебрець і препарати з нього продаються в аптеках. Це відмінний антисептичний, бактерицидний, протигіпертонічний, потогінний засіб, він має виражену заспокійливу, ранозагоювальну, протисудомну, сечогінну дію. Застосовується при лікуванні невралгій і невритів, захворювань шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи. Завдяки наявності ефірних олій чебрець широко використовують при лікуванні захворювань органів дихання й застуд.

Чебрець часто використовується для лікування інфекційних респіраторних захворювань. Він допомагає вилікувати кашель, запалення гортані, ларингіт, а також позбутися від астматичних проявів.

Кулінарія

Сухе і свіже листя чебрецю рекомедують застосовувати в кулінарії в якості приправи.

Кладуть гілочки чебрецю в банки з овочевими салатами в домашньому консервуванні, використовують при приготуванні перших і других м’ясних, овочевих і рибних страв, соусів, маринадів.

Його використовуєть для заварювання особливо ароматного чаю.

Ось і підійшла моя розповідь до свого кінця. На цьому я з вами прощаюся до наступного тижня. До нових зустрічей на сторінках блогу про здоров’я!

 

 

 

 

 

Рубрика: Здоров'я - INFO  Метки: , ,
Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.