16 жовтня відзначається День словника. Дата на честь Ноа Вебстера, людини, який вважається батьком американського словника. 1758 рік.
Словник – довідкове видання, що містить впорядкований перелік мовних одиниць (слів, словосполучень тощо) з короткими їх характеристиками або характеристиками позначених ним понять або з перекладом на іншу мову.
Словники бувають філологічні і термінологічні і виконують дві функції: нормативну, тобто фіксують значення і вживання слів, і інформаційну – відображають знання і практичну діяльність людини, культуру суспільства в певну епоху.
Особливе місце посідають мовні (лінгвістичні) словники.
Серед великої кількості різних типів основними є одномовні алфавітні тлумачні словники, котрі пояснюють значення вживання, граматичні і фонетичні особливості слів. “Короткий тлумачний словник української мови”, “Словник скорочень в українській мові”, “Словник іншомовних слів” та ін.
Довідкові видання допоможуть тим, хто бажає поглибити знання, одержані в навчальних закладах, удосконалюватися в своїй спеціальності, краще організувати суспільну роботу, бути “нарівні з часом”, мати уяву про найважливіші напрямки суспільного розвитку, науки, техніки про кращі художні твори.
Використання довідкових видань дозволить виробити стійкий інтерес до читання, глибше вивчити тему, зрозуміти прочитане.
День словника – дійсно дуже потрібне свято тому, що в безмежному потоці інформації, який обрушується на нас з усіх боків, словник – це, можливо, один з небагатьох надійних орієнтирів.
Залишити відповідь