Північний лимон

Вітаю вас, мої дорогі читачі, на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я вам розповім про овоч, який за високий вміст вітаміну С і невибагливисть у вирощуванні та догляді  називають північним лимоном. Гостя цієї статті – капуста кольрабі.

Капуста кольрабі – це стеблеплід, який має дуже соковиту, ніжну і приємну на смак серцевину. За своїми смаковими якостями вона чимось нагадує качан традиційної білокачанної капусти.

У складі капусти кольрабі великий вміст вітаміну С, а також таких вітамінів, як А, В, В2, РР. Крім того, продукт багатий цінними мінеральними солями, а також магнієм, кальцієм, фосфором, калієм, залізом і кобальтом. У складі кольрабі містяться рослинні білки і клітковина. М’якоть цієї капусти багата фруктозою, глюкозою, в ній є сполуки сірки, тому вона є досить цінним дієтичним продуктом. Високий вміст в капусті кольрабі вітаміну С пояснює її іншу назву – «північний лимон».

Кольрабі добре впливає на серцево-судинну і нервову системи, знижує тиск і рівень холестерину в крові, має сечогінну дію, сприяє очищенню кишечника. Велика кількість кальцію робить її незамінною в харчуванні дітей, літніх людей, низька калорійність і наявність тартронової кислоти допомагає знизити вагу.

Капуста кольрабі дуже корисна для здоров’я нирок, печінки, кишківника і жовчного міхура. Вона сприяє виведенню шлаків і рідини з організму, а також допомагає знімати запальні процеси в шлунку і кишківнику. Крім того, кольрабі дуже корисна при атеросклерозі.

Завдяки високому вмісту сірки капуста кольрабі є чудовим профілактичним засобом від раку товстої і прямої кишки.

Допомагає вона боротися з хворобами дихальної системи: астмою та бронхітом. Допомагає навіть при туберкульозі. У першому випадку готують відвар з бадилля, а в другому – сік рослини.

Свіжий сік кольрабі рекомендується вживати при захворюваннях шлунка, кишківника, нирок, печінки і селезінки, при недокрів’ї. Він дуже ефективний при різних запальних процесах в ротовій порожнині, а також при кашлі.

Зловживання кольрабі протипоказано при захворюваннях шлунково-кишкового тракту з підвищеною кислотністю шлункового соку і в разі індивідуальної непереносимості.

Ось така вона корисна кольрабі. На цьому я з вами прощаюся до нових статей і нових зустрічей!

Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.