Дарі Корній – 50!

Дара Корній (Мирослава Іванівна Замойська – справжнє ім’я) – сучасна українська письменниця, яка народилася 20 вересня 1970 року у Волинській області. Середню освіту отримала в селі Княже, яке знаходиться у Львівській області. Вищу освіту письменниця здобула в Українській академії друкарства на журналістсько-редакторському відділенні.

Першу книгу авторка написала «на замовлення» власної доньки. Та дуже любила читати вампірські саги Стефані Маєр і часто переказувала матері сюжети. Майбутня письменниця дуже злилася, що українським підліткам подобалася чужа міфологія, але вони навіть не здогадувалися, яким потужним є пласт української. Тому Дара Корній написала роман «Гонихмарник», який здобув третю премію літературного конкурсу «Коронації слова», а також отримав відзнаку «Дебют року» від сайту «Друг читача». Наступними її творами, пов’язаними із міфологією, є «Зворотній бік світла», «Зворотній бік темряви», «Зворотній бік сутіні» та «Зворотній бік світів». У них авторка піднімає із забуття праслов’янську міфологію та робить її простою та доступною для звичайного читача. За словами Дари Корній, для того, щоб задум вдався, їй довелося збирати матеріал для першої книги аж дев’ять місяців.

Також письменниця має романи для більш дорослої аудиторії. До прикладу, таким твором є «Тому, що ти є», ідея якого з’явилася через зустріч із чоловіком, який втратив дружину в наслідок хвороби. Але він не міг це прийняти, неначе жив у іншому світі, де вона була досі жива. Авторка поставила перед героями роману багато моральних дилем, наділила їх коханням та розділила смертю, прийняти яку й було потрібно головному герою, попри всю трагічність історії стосунків із дружиною. В іншому романі, що має назву «Зірка для тебе», смерть також межує із любов’ю, адже там від лікарської недбалості помирає вагітна героїня. Її чоловік наважується на помсту та вбиває лікаря, який став причиною втрати. Але ця історія врешті-решт закінчується позитивно.

У Дари Корній є багато кумедних випадків, пов’язаних із творчістю. Наприклад, під час одного із радіо-інтерв’ю до студії зателефонував чоловік, який сказав, що її потрібно разом із книгами спалити привселюдно на площі в Києві, тому що її твори не подобаються церкві. Або ж після виходу роману «Тому, що ти є» прихильники фантастики присилали їй листи із обуренням про те, що це звичайна плаксива любовна історія, а вони чекали фантастику.

Рубрика: Арка новин  Метки:
Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.