Китайський аґрус.

Шановні читачі!

Сьогодні я познайомлю вас ще з одним знайомим вам фруктом. На наші столи він прийшов завдяки селекції ще у минулому столітті. Я розповім вам про китайський аґрус, більш відомий нам як ківі.

Ківі – це маленькі солодкі фрукти з приголомшливим ароматом. Вивів його новозеландський садівник Олександр Еллісон з дикоростучої китайської актинідії в середині 20 століття. У ківі є багато вітамінів – В1, В2, В6, В9, А і РР, Е. Також містяться мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, цинк, марганець, хлор, сірка, фтор, фосфор і натрій. Ківі також містить багато антиоксидантів і є хорошим джерелом клітковини. Його маленьке чорне насіння їстівне, як і жорстка коричнева шкірка – вона навіть корисніша м’якоті, хоча багато хто воліє чистити ківі перед їжею.

Багатий зміст серотоніну у ківі робить цей фрукт дуже корисним для роботи травної та серцево-судинної систем. Серотонін покращує пам’ять, настрій, стимулює сприйняття інформації, нормалізує апетит. Крім того, серотонін якісно і кількісно покращує сон, при цьому сприяючи швидшому і безболісному пробудженню.

До складу ківі входить фітохімічний лютеїн – речовина, що перешкоджає віковій втраті зору. Лютеїн також захищає наші очі від шкідливого впливу вільних радикалів. У ківі також міститься речовина зеаксантин, нестача якої негативно відбивається на зорі.

Ще ківі знижує рівень холестерину у крові, сприяє виведенню каменів з нирок, зміцнює стінки судин. Фрукт корисний при бронхіті, так як він пом’якшує кашель. Ще він зміцнює зуби і кістки, корисний для шкіри і волосся.

Ківі не варто вживати у великій кількості, так як замість користі це може завдати тільки шкоди організму. У людей, схильним до алергії, ківі може викликати алергічні реакції. Варто утриматися від вживання цього фрукта при загостренні виразкової хвороби та інших захворювань шлунка.

Ось такий він китайський агрус. З одного – боку шалено корисний, але при надмірному вживанні – небезпечний. Пам’ятайте – ківі корисний  тільки в міру. До нових зустрічей на найкорисніших для вашого здоров’я сторінках блогу. Всіх благ!

Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.