Китайське яблуко

Шановні читачі!

Радий вас вітати на сторінках блогу про здоров’я. Сьогодні я розповім вам про фрукт із сімейства Рутових, назва якого з німецької мови дослівно перекладається як «китайське яблуко». Думаю, переглянувши фото до статті, ви вже здогадалися, що мова піде про апельсин.

В апельсині містяться вітаміни А, В1, В2, С, РР, а також такі мікроелементи, як магній, фосфор, натрій, калій, кальцій і залізо. Вони сприяють очищенню крові, тонізують весь організм, наділяють його життєвою силою і енергією, покращують апетит. Апельсини містять протицингові речовини і тому запобігають і лікують цингу. Вони корисні при анемії або недокров’ї, втраті апетиту, слабкості і млявості.

В апельсині, особливо в білій частині шкірки, містяться пектини, які сприяють посиленню моторики кишечника і зменшення гнильних процесів. Апельсини є прекрасною профілактикою авітамінозу, зміцнюють імунітет, знижують рівень холестерину в крові, благотворно впливають на діяльність серцево-судинної системи. Сік апельсина містить фітонциди. Цим пояснюється його протизапальна і протимікробна дія. Апельсин благотворно впливає на загоєння ран і наривів.

Але основна перевага апельсина – це вітамін С. У 150 грамах м’якоті апельсина міститься 80 мг аскорбінової кислоти – добова норма споживання вітаміну С.

При всій своїй корисності цей фрукт категорично не слід вживати в їжу тим, хто страждає від захворювань травної системи, особливо при виразці шлунка. Апельсини є алергеном, тому дітям і людям, схильним до алергічних реакцій, варто утриматися від вживання плодів у великій кількості.Також надмірне поїдання апельсинів може стати поштовхом до розвитку цукрового діабету.

І на останок. Сьогодні на вулицях Амстердама проходить справжнісінька «помаранчева революція» – столиця Нідерландів святкує День апельсина. Так, так, ви правильно прочитали. На цьому я з вами прощаюся, здоров’я вам і вашим близьким!

Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.