Гаряча спеція

Самою темпераментної і гарячої спецією, безсумнівно, є перець. Запашний чорний, пекучий червоний – перець використовується практично у всіх кухнях світу. Люблять його і у нас, особливо шанувальники гостренького, щедро приправляючи їм всі страви.

Видовий ряд цієї гострої спеції досить широкий, але зазвичай виділяють всього два види – червоний і чорний. Вони найпоширеніші і мають самий виражений аромат.

Про користь перцю, як і про користь будь-якого іншого продукту харчування, ведуться численні суперечки. Чи шкідливий він і чи можна його їсти у великих кількостях? А може, варто взагалі відмовитися від цієї спеції?

Чорний мелений перець

Сказати, що чорний перець однозначно шкідливий або корисний для здоров’я людини – не можна. У нього є як позитивні якості, так і шкідливі для нас властивості. Але зміст в ньому ефірних масел і вітамінів Е і С – доведено і, безсумнівно, корисно.

Корисний чорний перець в першу чергу для травлення, яким би дивним це не здавалося. Посилюючи смак страви, він стимулює вироблення шлункового соку, а чим більше кислоти під час прийому їжі, тим швидше і краще наш сніданок, обід або вечеря переваряться. Допомагає перець впоратися з запорами. Адже він ще й сприяє розпаду жирових тканин. Перець – відмінний антиоксидант і бактерицидну засіб, має антиканцерогенний і протисудомний ефекти.

Що ж стосується «шкідливості», то тут чорний перець може порадувати своїх шанувальників: з «чорного» в перці тільки колір. Не особливо корисний він людям з чутливою слизової шлунка і шлунковими захворюваннями – гастрит, виразка. Кажуть також, що чорний перець негативно впливає на репродуктивну систему людини, але науково цей факт не доведений.

Червоний мелений перець

У цього молодика багато імен – червоний, чилі, кайенский, стручковий … Що правда, сорти різні і спеції з них виходять більш-менш пекучі. Порівняти, наприклад, м’який солодкуватий смак паприки і «вогонь» перцю чилі. Цікаво, що в червоному перці є вітаміни – А, В і С і каротин, завдяки високому вмісту якого, перець стає червоного кольору.

Як і чорний побратим, червоний перець досить благотворно впливає на травну систему, а також виявляє легку послаблюючу дію. Подейкують навіть, що незважаючи на пекучість, його вживання непогано позначається на шлункових хворобах, чи не лікуючи від них. Що міститься в червоному перці капсаїцин, який і надає йому гостроти, використовується як засіб для лікування захворювань нервових волокон і знеболюючий препарат при болях артриту і діабетичної невропатії.

Цей перцевий інгредієнт перебиває апетит, причому ефект зберігається не тільки під час вживання перчених продуктів, але і кілька годин після.

Зміцнює червоний перець і наші судини, розганяє і гарячить кров, що добре для чищення артерій від всіляких шлаків. Також, він знижує високий артеріальний тиск. Перчик хороший для нашої кровоносної системи. Завдяки своєму зігріваючому ефекту, червоний перець використовується і зовнішньо – як компрес при простудних захворюваннях. Він добре прочищає дихальні шляхи і стимулює роботу очисних систем нашого носа, ніж успішно лікує нежить. Але навіть не думайте в лікувальних цілях вдихати червоний порошок – спалите всю слизову.

Червоний і чорний перці – найпопулярніші з перцевих прянощів, але далеко не єдині.

Існує і білий перець, він менш гострий, ніж інші, але аромат має більш виражений. Яванський перець (кубеба) – дуже гострий і пряний, має сіруватий колір, а поряд зі пекучістю – одночасний охолоджуючий ефект.

Зелений перець зовсім м’який, але самий ароматний з усіх.

Вживати перець потрібно, звичайно, з обережністю, особливо самі пекучі сорти. Втім, міру потрібно знати і в використанні будь-яких інших прянощів. Адже мистецтво приправи їжі не в тому, щоб зробити «вогняне» до сліз блюдо, а в тому, щоб за допомогою прянощів лише підкреслити його аромат і смак. Перчите, пробуйте і насолоджуйтеся.

Рубрика: Здоров'я - INFO
Вы можете следить за ответами к этой записи через RSS.
Вы можете оставить отзыв или трекбек со своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.