Чи знаєш ти, що в Україні, а саме у районному центрі Мена Чернігівської області є зоопарк? Це загальнодержавний зоопарк, єдиний розташований у районному центрі. І ця повість про одного із засновників зоопарку — Полосьмака Геннадія Івановича. Твір можна умовно поділити на дві частини.
У першій частині розповідається про дитинство Геннадія Полосьмака (у повісті його звуть Дій). З любов’ю та ніжністю описані перші роки його дитинства, перше знайомство з тваринами. Дотепно і з гумором розповідається про пригоди Дія у шкільні роки.
На сторінках повісті ти знайдеш багато цікавого про світ тварин. Дізнаєшся, як може вплинути на навколишнє середовище зникнення хоча б одного підвиду тварин. Що робити, щоб без шкоди для себе тримати у роті шістьох джмелів, як з поля в грозу принести цілий рій диких бджіл на власній голові. Саме це і не тільки міг робити герой повісті Дій.
Познайомишся з життям бджіл у вулику та поза його межами. Довідаєшся як вони збирають квітковий пилок, будують комірки, розмножуються, яка тривалість життя цих працелюбних комах.
У другій частині повісті розповідається про труднощі створення зоопарку у місті Мена. Спочатку Геннадій Полосьмак зробив притулок для поранених тварин у власному домі. Згодом йому запропонували збудувати та очолити на громадських засадах зоопарк. Геннадій Іванович погодився на цю пропозицію.
До новозбудованого зоопарку звозили тварин з усіх кінців світу. Дорогою герої повісті потрапляли у небезпечні та кумедні ситуації.
Ти дізнаєшся як врятували та вилікували ведмедя-п’яничку, що за пісні співає жовтогарячий кенар Жако, на яку хворобу захворів красень-лев, чому став лютим макака Тарзан, і що зробив Геннадій Полосьмак аби врятувати життя мавпі Пупсикові. На сторінках повісті можна знайти інформацію, про те, чому зоопарк назвали «яблуневі джунглі» та кого у цьому зоопарку називали «мамонтами».
Приємного читання!
Залишити відповідь